ترفندهاي عكاسي از كوچولوها
۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۱:۳۶| بازدید: | نویسنده آتليه كودك | آتليه نوزاد | آتليه بارداري | نظرات (0)
اگر ميخواهيد بعد از سال‌ها كه به عكس‌هاي كودك تان نگاه مي‌كنيد با خودتان نگوييد كه اي كاش عكسهاي بهتري گرفته بوديد، به نكات زير دقت كنيد.

هيچ‌چيز رضايت بخش‌تر از عكس گرفتن از نوزاد تازه به دنيا آمده و ثبت لحظه‌هاي شاد با او بودن نيست. عكاسي از نوزاد مي‌تواند براي پدر و مادر بسيار شگفت‌انگيز باشد اما اگر ميخواهيد بعد از سال‌ها كه به عكس‌هاي فرزندتان نگاه مي‌كنيد با خودتان نگوييد كه اي كاش عكسهاي بهتري گرفته بوديد، به نكات زير دقت كنيد. اميد است در آتليه نوزاد نيز اين نكات رعايت شود.

هفته اول شبيه مستند است
اگر مي‌خواهيد اولين‌هاي فرزندتان مانند اولين ملاقات با پدربزرگ، اولين حمام، اولين ناخن گرفتنش را ثبت كنيد، فقط هفته اول را وقت داريد. در اين هفته بيشتر از آنكه بخواهيد عكسي پرتره از تازه متولد داشته باشيد بايد به يك سري عكس مستند بسنده كنيد. 

به جزئيات توجه كنيد
نوزادي كه گونه‌هاي تپل دارد قرار نيست تا ابد همين‌طور بماند. واقعيت اين است كه ظاهر كودك چند هفته بعد از تولد تغيير مي‌كند و ديگر آن دماغ و پيشاني پرچروك را ندارد. بنابراين تا وقتي اينها از بين نرفته ثبتش كنيد. چين پاهاي نوزاد، بند انگشتان نازكش و موهاي نرم و لطيفش كه خيلي زود مي‌ريزد و مدلش تغيير مي‌كند نبايد از نگاه‌تان دور بماند. همين حالا تا مي‌توانيد  به كوچولو نزديك شويد و چند فريم از جزئيات زيباي او  تهيه كنيد.

از خوابش زياد عكس بگيريد
اگر براي اولين بار مادر شده‌ايد بايد چند نكته را بدانيد يكي اينكه نوزاد شما تا 10 روز اول احتمالا بسيار خواب‌آلود خواهد بود  بنابراين اگر مي‌خواهيد از خواب كوچولوي‌تان عكس داشته باشيد هفته اول بعد از تولد را از دست ندهيد. درست است كه خودتان هم در اين زمان هنوز بهبود كامل را به دست نياورده‌ايد براي همين مي‌توانيد روي همسرتان حساب كنيد.

عكس خوب عكس شاد است
اگر مي‌خواهيد از فرزندتان عكس خوب بگيريد بايد سيرش كرده باشيد و يك جاي گرم برايش تهيه كنيد. كودك را در پتوي مورد علاقه‌اش بپيچيد يا اگر قصد داريد با پوشك از او عكس بگيريد دماي اتاق را بالا ببريد.  حتما مطمئن شويد كه كودك قبل از عكاسي سير باشد چون حتي بزرگترها هم وقتي گرسنه‌اند بداخلاق مي‌شوند.

نور طبيعي ايجاد كنيد
در روز و زماني كه اتاق با نور طبيعي اما غير مستقيم خورشيد روشن است عكاسي كنيد تا عكس سايه‌دار نباشد. ببينيد كدام اتاق نور بهتري دارد و عكس بهتري مي‌توانيد از نوزادتان بگيريد. وقتي نور از پشت به نوزاد بتابد معمولا نبايد انتظار داشته باشيد كه عكس خوب از آب دربيايد.

پوستش را نشان دهيد
يكي از تفاوت‌هاي بزرگ بين عكاسي كه شما از نوزادتان مي‌كنيد با عكاسي آتليه رنگ پوست نوزاد است. بسياري از آتليه‌ها عكس نوزاد را طوري دستكاري مي‌كنند تا نرم بودن پوست نوزاد معلوم شود. اگر شما نمي‌توانيد اين كار را انجام دهيد مي‌توانيد با رعايت برخي نكات خودتان را به آن شرايط نزديك كنيد. اول اينكه نور طبيعي  قطعا كمك كننده است. بايد مطمئن شويد كه تعادل رنگ سفيد به درستي روي تصوير تنظيم شده است.

همه احساساتش را ثبت كنيد
يكي از چيزهايي كه درباره نوزاد بايد به آن توجه كنيد انواع حالات و احساسات و بروزش در صورت است. حتي زماني كه گريه مي‌كند يا مي‌خندد  اين احساس‌ها را حتما ضبط كنيد چون مدام تغيير مي‌كند.  سعي نكنيد فقط از خنده نوزاد عكس بگيريد و ديگر احساساتش را هم ثبت  كنيد.

لوازم جانبي را كم كنيد

بستن يك هد بند يا تل به سر نوزاد قطعا ايده خوبي است اما حواس‌تان باشد از لوازم بزرگ كه چهره نوزاد را ماسكه مي‌كند، استفاده نكنيد. گلي كه به سر نوزاد مي‌زنيد نبايد بزرگتر از سرش باشد. اگر لباس به تن او مي‌كنيد تلاش كنيد روي لباسش عبارتي نوشته نشده باشد.

منبع:

ني ني بان

برچسب‌ها: ،

[ ]

:: مطالب مشابه
{COMMENTS}
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

بقیه صفحات

درباره سایت
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک
فاقد لینک
ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 48
بازدیدکنندگان دیروز : 53
افراد آنلاین : 1
کل بازدیدکنندگان : 23515
دیگر موارد