آموزش تكنيك هاي عكاسي حرفه اي
۱۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴:۴۴| بازدید: | نویسنده آتليه كودك | آتليه نوزاد | آتليه بارداري | نظرات (0)

هر علمي براي اثبات كارايي خود نياز به تجربه و در نتيجه موفقيت دارد و در مثالي ساده يك عكاس با تجربه معمولا از عكس هايي كه ميگيرد تجربه و عملكرد خود را به بديهه ميگذارد

قطعا اين عكس هاي زيبا نياز به يكسري آموزش و ترفند دارد كه عكاسان با تكيه بر آن ميتوانند عكس اي بسيار زيبايي را شكار كنند براي گرفتن عكس‌هاي به‌يادماندني، سعي كنيد افراد را مشغول انجام يك فعاليت كنيد و البته بايد خاطر نشان كرد كه فعاليت بايد بسيار آرام باشد و طوري نباشد كه آن ها از منطقه عكس برداري خارج شوند و منظور از فعاليت اين است كه فرد نظاره گر كس يه اين پي ببرد كه عكس بدون هيچ امادگي قبلي گرفته شده است.

تكنيك عكس‌هاي دسته‌جمعي:

 خيلي از حالات پيش مي‌آيد كه عكس‌هاي تكي آن‌طور كه بايد جذابيت داشته باشد ندارد و معمولاً عكس گرفتن در كنار خانواده يا دوستان، خواهر يا برادر مخصوصاً اگر در سن نزديك به هم باشند عكس جذابيت بيشتري پيدا مي‌كند و منظور از اين نوع عكس تناسب بندي قد و سن است كه بسيار زيبا مي‌باشد و عكاس‌ها حتماً بايد بدانند براي گرفتن اين نوع عكس آن‌ها را مطلع كنند كه باهم دوستانه برخورد كنند تا عكس جذاب‌تر باشد نكته مهم‌تر اينكه از پشت‌صحنه از آن‌ها عكس بگيريد تا مُخل فعاليتشان نباشيد. بچه‌ها را در فضايي خلوت و مملو از نور طبيعي، مانند كنار يك پنجره‌ي بزرگ بنشانيد. از حالت اتوماتيك استفاده كنيد و مطمئن شويد كه يك عكس شارپ و واضح داريد. به دوربين اجازه دهيد در صورت لزوم از فلاش استفاده كند و نكته مهم‌تر آنكه براي زيباتر شدن عكس بايد از رنگ‌هاي روشن استفاده كرد.

عكس گرفتن از كودكان:

يكي از سخت‌ترين مبحث‌هاي عكاسي تكنيك ارتباط برقرار كردن با كودكان است زيرا به علت تنوع روحيات و... اين ارتباط‌ها متفاوت است هنگام عكاسي از كودكان، ممكن است كه آن‌ها بر قوه لبخند زدن متكي نباشند و هيچ‌وقت طوري نباشد كه براي هر عكس از آن‌ها آمادگي داشته باشيد در اين مواقع بهتر است كه قبل آن به او يك هديه يا آب‌نبات بدهيد تا بهانه‌اي شود كه با لبخند در عكس، جذابيت را به نمايش بگذارد و طوري باشد كه مخاطب در عكس از خنده و يا لبخند طبيعي خود استفاده كند و معمولاً براي لبخند زدن نياز است يكم فعاليت كنيد و كارهاي بامزه مثل شكلك درآوردن، يا ايجاد صداهاي عجيب‌وغريب را انجام دهيد تا بتوانيد عكس‌العمل مناسب را از كودك دريافت كنيد البته يكي از مهم‌ترين بخش‌هايي كه مي‌تواند در لبخند زدن كودكان مؤثر واقع شود فضاي دكوراسيون عكاسي كودك است و راه‌هاي زيادي براي خنداندن كودك در آتليه كودك وجود دارد.

عكاسي سريع:

 يكي از مهم‌ترين معيارهاي عكاسي زمان است و فرد بايد در آن‌قدر هر ثانيه را بداند چراكه زماني كه به‌سرعت عكاسي توجه داشته باشيد طبيعتاً عكس‌هاي بهتري مي‌گيريد عكاس بايد سريع كار كند تا بتواند لحظه‌ي موردنظر را ثبت كند، بنابراين سرعت شاتر بالا (1/500 يا بيشتر) انتخاب كنيد و براي ايجاد پس‌زمينه‌ي مات از يك ديافراگم باز (f/1.8-f/4) استفاده كنيد

منبع:

گوگل

برچسب‌ها: عكاسي، راهنماي عكاسي، آموزش عكاسي،

[ ]

:: مطالب مشابه
{COMMENTS}
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

بقیه صفحات

درباره سایت
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک
فاقد لینک
ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 44
بازدیدکنندگان دیروز : 53
افراد آنلاین : 1
کل بازدیدکنندگان : 23511
دیگر موارد